Starajmy się nie demonizować gierek na konsole

Fajnie, że tak naprawdę dzieciaki w kraju mają dzisiaj tak wiele ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu. Choć gry ps2, generalnie spędzanie czasu przed konsolą bądź monitorem komputera niesie za sobą trochę zagrożeń, ale o tym później nieco się napisze. Początkowo napiszmy tak naprawdę z jakich przyczyn w żadnym razie nie należy w dalszym ciągu mocno stereotypowo podchodzić do gierek!

screen z need for speed

Autor: Colin
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo: przynajmniej niektórzy ludzie myślą, że gry bardzo szkodą, zwłaszcza jeżeli w rachubę wchodzi umysł młodej osoby. Dziwne rozumowanie: przecież gierki nie powodują, iż normalny człowiek z dnia na dzień staje się szaleńcem – przykładowo oczernianie producentów gier, próby oskarżania ich, jakoby byli głównymi winowajcami masakr w amerykańskich szkołach jest najzupełniej bezzasadne. Zresztą w sumie można podać sporo rodzajów gier…

Zatem są oczywiście sprzedawane w sklepach gry akcji PS2, które nierzadko w istocie nie powinny być użytkowane przez małolatów, ale nie przesadzajmy: w końcu wszystko jest dla ludzi, jeżeli jest wyłącznie używane z umiarem! Pamiętajmy, że zwykły gracz, w dosłownie każdym przedziale wiekowym, jest osobą, która w zasadzie może dużo się z gier nauczyć, choćby języków obcych!

Są dostępne edukacyjne najpopularniejsze gry PS2, które sprawiają, iż czymś mocno łatwym jest szybkie poznawanie słownictwa. To akurat żadna ściema! Ciężko nie zauważyć, że często nauka jest najszybciej przyswajalna wtedy kiedy najzwyczajniej w świecie rozwijający się człowiek nie wie, iż w czasie beztroskiej zabawy również buduje własną przyszłość: a język angielski należy znać!

Trzeba także doceniać to, że samochodówki albo znane bijatyki na PlayStation 2 mogą spowodować, iż dziecko nareszcie odpręży się. Dzieciństwo generalnie powinno być beztroskie, a zwłaszcza w XXI wieku stres u dzieci na nieszczęście nie jest rzadko dostrzegalnym zjawiskiem. Dostrzegajmy minusy gierek, ale nie demonizujmy ich zbytnio, to akurat bez sensu.