Studio nagrań jako idealny obiekt do tworzenia jingli radiowych i różnorodnych reklam.

Studio nagrań jest to obiekt z przeznaczeniem do wpisu nagrań dźwiękowych, uwzględniajacy przeważnie reżyserkę, lokum z przeznaczeniem do miksowania i masteringu, a również część socjalną. Z założenia studio nagrań to mnóstwo pomieszczeń zaplanowanych przez akustyka, tak by otrzymaś optymalne warunki akustyczne

.

studio nagrań

Autor: fr4dd
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj niektóre studia nagrań rozporządzają studiami z ultranowoczesnym lokum, galeriami, ruchomą, amfiteatralną widownią, spełniającą najsurowsze przepisy budowlane i akustyczne. W jednej chwili studio nagrań ma możliwość zmienić się w salę koncertową. Ruszające się ekrany dźwiękowe zapewniają dowolne kształtowanie przestrzeni akustycznej wewnątrz studia w zależności od składu, gatunku rejestrowanej muzyki czy w końcu różnorakich koncepcji estetycznych reżysera.
Studio nagrań - Fabryka Dźwiękuff

Autor: fabrykadzwiekuff.com
Źródło: fabrykadzwiekuff.com

W pełni przeszklone wnętrze reżyserki pozwalaja na doglądanie tego co dzieje się wewnątrz oraz na efektywną łączność. Studia zaopatrzone są ponadto w wyizolowane pomieszczenie odsłuchu klasyfikowanego umożliwiające przesłuchania wytworzonego materiału muzycznego. Dla ludzi pracujących w studiu dostępne są też komfortowe garderoby.Studia nagrań zajmują się nagraniami studyjnymi dźwięku, kompozycją i produkcją muzyczną, a także wykonywaniem nagrań w terenie i koncertów. Studio nagrań zajmuje się też robieniem takich rzeczy jak jingle radiowe.

Dżingiel, dżingel, jingle inaczej dzwonienie, brzęczenie. To przerywnik transmisji, treściwy dźwięk, swobodnie zapamiętywalny slogan lub melodyjka, wykorzystywana przede wszystkim w audycjach radiowych jak również niektórych programach telewizyjnych. gatunek spotu reklamującego aktualny program lub daną rozgłośnię. Określenie pochodzi od pierwotnej aranżacji stosowanych dżingli – odgłosu dzwoneczków.
Na początku lat 90-tych w naszym kraju jako dżingle stosowane były fragmenty istniejących piosenek, przede wszystkim takich „wpadających w ucho”. Teraz, ze względu na prawa autorskie, rozgłośnie zlecają produkcję dżingli będących oddzielnymi, oryginalnymi aranżacjami muzycznymi.

Studia nagrań zawierają duży bank głosów lektorskich. Obsługują hale i centra handlowe, rozgłośnie radiowe i telewizyjne, reklamy w radio, zapowiedzi, komunikaty, reklamy śpiewane, prezentacje multimedialne, reklamy tv. Współdziałają z gromadą muzyków, którzy błyskawicznie stworzą dźwięki do zamówionej produkcji. Dysponują fachowym sprzętem do recordingu i masteringu.