Te gry zarządzą już niebawem…

Niebawem sezon ogórkowy będzie już przeszłością. Koniec lata to koniec odpoczynku dla producentów gier. Trzeba zabrać się do ciężkiej pracy, aby zaspokoić niecierpliwych graczy. Większość producentów gier będzie chciała zdążyć wydać swoje produkcje jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, bo nie od dziś wiadomo, że właśnie w tym przedziale czasowym zbija się największą gotówkę. Dlatego gra jest warta świeczki.

xbox i playstation na targach

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Na chwilę obecną, posiadacze PS3 nie powinni narzekać na brak tytułów. Zaraz po premierze tej konsoli było ciężko, Xbox 360 pod względem ilości gier, bił PS3 na głowę. Aktualnie jednak sytuacja się wyrównała i właściciele konsolki Sony nie powinni narzekać. Większość wychodzących tytułów to jednak mimo wszytko przeciętniaki, ale rewelacyjnych gier nie brakuje.

Reasumując, trudno mówić o jakiejś innowacyjności, najlepiej sprzedają się sprawdzone pomysły, więc nie ma co się dziwić, że deweloperzy inwestują w serie, a nie oryginalne pomysły. Czasami zrodzi się coś pokroju odlotowego Little Big Planet, ale to oczywiście wyjątki, które tylko potwierdzają regułę. W tym biznesie (jak w sumie w każdym) liczy się zysk, więc wielkie korporacje wydają dużą kasę na coś co się sprzeda bez żadnego zagrożenia. Poniżej 2 super zapowiedzi gier, które księgarnia Kolporter ma obecnie w sprzedaży.

Need for Speed Shift. Kolejna część jednej z najbardziej znanych gier wyścigowych. Czy nowa część okaże się hitem, tak jak to obiecują jej twórcy? Ciężko powiedzieć, ponieważ z Need for Speed było różnie, raz byliśmy świadkami niemal ideałów, a innym razem niewypałów. Electronic Arts starało się jak mogło . Dorzucali samochody, poprawiali grafikę, zwiększali możliwości kustomizacji pojazdów. Pomimo tego sama rozgrywka już tak nie wciągała jak przed laty. Dlatego teraz muszą nas naprawdę mile zaskoczyć, aby nowy NFS cisnął nas o glebę. Czego oczywiście z całego serca życzymy.

Kolejną znaną grą, która nadchodzi wielkimi krokami, aby zająć lasery naszych konsolek to Call of Duty 4: Modern Warfare 2. Tytuł ten zdobył już ogromną liczbę fanów. Walki sieciowe są rozgrywane 24h na dobę, ten szał porównać można do tytułu z przeszłości, do Quake. Nowa produkcja zapowiada się świetnie, nowe kampanie, poprawiona grafika i kilka innowacji. Miejmy nadzieję, że nowy CoD nas nie zawiedzie i przyniesie wiele tygodni znakomitej rozgrywki.

Gracze już zacierające ręce bo nie mogą się doczekać tych fantastycznych kąsków jakie zagoszczą w czytnikach PS3. Miejmy nadzieję, że nie skończy się na obiecankach i przez zimę będzie rzeczywiście w co pogrywać. By emocje były jeszcze lepsze, stwórzmy sobie kącik do grania. Dobrze podłączyć konsolę do dużej plazmy, a a następnie powiesić ją za pomocą uchwytów lub półki do RTV na ścianie (zobacz więcej tu: atrakcyjny link). I co ważne, dołączmy do zestawu solidne głośniki. I zatroszczmy się, by nikt nam nie przeszkadzał podczas grania.

Ale nie tylko fani konsol mogą być ucieszeni. Obecnie na rynku coraz więcej jest tytułów gier na peceta. Gry, w które niektórzy nie wyobrażają sobie, aby grać na innym urządzeniu niż konsola, świetnie sprawdzą się na domowych komputerach. To doskonała alternatywa dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup konsoli albo z jakiś przyczyn nie przepadają na niej grać. Ważny jest porządny sprzęt. Komputer stacjonarny (przykłady dla mieszkających w Łodzi: kontynuuj czytanie) albo laptop powinien być naprawdę wydajny, a karta graficzna zaawansowana.