Twojego sprzętu komputerowego czyli kupujemy obudowy do komputera

Obudowy komputerowe to jeden z tych elementów, na który przeznacza się stanowczo zbyt uwagi. Jednak forma realizacji, oraz odpowiedni dobór materiałów ma nie mniejszą funkcję niż wygląd czy też parametry komputera. Warunkują one bowiem nie tylko odpowiednią wentylację lub cichą pracę komputera ale również sam sposób użytkowania naszego „sprzętu”.

Obudowy Lian Li

Autor: silentworks
Źródło: silentworks

Ale czym się kierować, by prawidłowo wybrać konkretne elementy, a przy tym dopasować wszystko do naszych założeń? Należałoby zacząć od określenia kwoty jaką chcemy na to przeznaczyć. W następnej kolejności możemy pracować nad unowocześnieniem czy też dopasowywaniem nowych elementów komputera. Są wśród nas osoby, , które uważają obudowa ma pełnić funkcję głównie ochraniającą i ułatwiającą pracę. Zamierzeniem ich jest stabilna i w miarę szczelna budowa, która zapewni ochronę mieszczących się wewnątrz podzespołów. Obudowa do komputera, jeżeli jest nowoczesna i ma zamiar za taką uchodzić, musi wobec tego być wyposażona w minimum dwa porty USB (wbudowane dopiero w 96 r i służące podpięciu pamięci PenDrive , wyjście na mikrofon oraz słuchawki. Są na rynku modele, które wyposażone są także czytniki kart pamięci w kilku różnych formatach.

Druga część osób to maniacy komputerowi, dla których technika musi iść w parze z designem. Czasy, kiedy obudowa komputera była jedynie prostą i zwyczajną konstrukcją z szarego plastiku oraz blachy, a spora ilość komputerów umieszczana w szafkach – odeszły w zapomnienie. Obecnie użytkownicy nie mają z tym problemu. Co najważniejsze – chociaż założenia konstrukcyjne pozostały bez zmian – obudowa komputera ( Obudowy komputerowe na ) jest nie tylko elementem stabilizującym cały zestaw podzespołów, lecz ma również atrakcyjny wygląd a także ciekawe kolory. Typowa obudowa komputerowa dostępna w sklepach jest zazwyczaj czarna, ale jak najbardziej istnieje możliwość wyboru zupełnie innych barw, a co więcej zamówienia specjalnego malowania. Obecnie firmy gwarantują różnobarwną kolorystykę, stosują dodatki z tworzyw sztucznych. W niektórych modelach można spotkać także niewielki wyświetlacz LCD. To oznaka tego, iż z (pozornie) banalnej czynności można uczynić wyrafinowaną sztukę.