W jaki sposób rozwijać inteligencję sześcioletniego dziecka?

Edukacja jest czymś najbardziej znaczącym: w znacznym uproszczeniu, jeżeli chcemy dojść do czegoś dużego w swoim życiu, powinniśmy mieć no przynajmniej średnie wykształcenie. Choć zapewne w XXI wieku tak czy siak coraz bardziej znaczącym standardem jest wyższe wykształcenie. Trudno w sumie powiedzieć czy w istocie bardzo szybko wzrost osób z wyższym wykształceniem ma jakikolwiek sens. Można powiedzieć, że to niedobrze, iż szczególnie zawodówki są w odwrocie. Prawda jest taka, że ludzi z dyplomem wyższej uczelni jest nieco zbyt dużo. Dobrze, ale rzeczywistość jest taka, iż typowy młody człowiek po maturze faktycznie ma wyłącznie jedno rozwiązanie: dalsza nauka. Ciężko polemizować z tym zjawiskiem, choć bez najmniejszego cienia wątpliwości przydałoby się sprawić, że nareszcie uczelnie w naszym kraju będą charakteryzowały się dużo bardziej solidnym poziomem kształcenia. Jednak być może przejdźmy do podstawowego tematu, mianowicie: co zrobić, aby nasz sześciolatek był trochę mądrzejszym, no bardziej rezolutnym dzieciaczkiem.

zabawki drewniane

Autor: Drewniaczek.eu
Źródło: Drewniaczek.eu
Może czymś idealnym dla 6-letniego szkraba są zabawki edukacyjne? Tak naprawdę doskonałe to rozwiązanie, powodujące, iż będziemy mogli spowodować, że akurat nasza pociecha będzie o wiele fajniej się rozwijać. Duża zaleta takowych zabawek jest prosta – po prostu co prawda bawią one, zatem 6-latek jest bardzo radosny, lecz także powodują, iż najzwyczajniej coś tam jakby nie patrzeć maluch interesującego się dowie. Bardzo często zabawki edukacyjne dla 6 latka powodują, że mamy możliwość najzwyczajniej zmienić swoją pociechę, spowodować, iż na kilka miesięcy przed pójściem do szkoły, będzie dużo więcej wiedzieć. Tak jakby będzie posiadać niemałą przewagę nad całą resztą własnych rówieśników. To na czym trzeba się zwłaszcza skupić, jeśli w rachubę wchodzą gierki edukacyjne? Może nauczymy swoją pociechę podstaw języka angielskiego czy matematyki?
Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Zwłaszcza gierki, które skupiają się na nauczaniu angielskiego są bardzo dobre. Jeżeli ktoś całkowicie nie zna dzisiaj angielskiego, tak jakby jest wykluczony. Zatem zadbajmy o naukę swojego 6-latka, ale jakby nie patrzeć postarajmy się mieć do tego odpowiedni dystans.

Zobacz też zabawki dla niemowlaka