Wakacje w Polsce? Sprawdź, w jakich miejscach dobrze jest spędzić weekend albo dłuższy wypoczynek

Każdy czeka na wolne, bez znaczenia, ile ma lat. Dziecko chce oderwać się od szkoły oraz korzystać z atrakcji, dorośli zaś nie marzą o niczym innym niż zapomnieć o prezesie i powinnościach w pracy, jakich po kilku wyczerpujących miesiącach bez dnia dla siebie można mieć naprawdę dosyć.

Jezioro, Mazury

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż coraz popularniejsze stają się podróże zagraniczne, to ciągle wielu ludzi decyduje się na urzekające zakątki Polski. To bowiem przepiękny kraj, należy wyłącznie zdawać sobie sprawę, gdzie wyjechać. Jeśli i ty masz w planach wczasy w Polsce, pierwszą myślą jest oczywiście północ kraju. Warto jest od razu wyruszyć nad pełne morze, nawdychać się jodu i poleżeć na czystym piasku, a nawet pokąpać się w wodzie, jaka nie zawsze jest zbyt ciepła, ale nie można choćby raz nie poskakać na falach. Radości będzie co niemiara, zarówno dla tych najmłodszych, jak też tych najstarszych wczasowiczów. Z urlopu na pewno przywieziemy pudełeczka pełne muszelek, a może i nawet butelkę morskiej wody z piaskiem na dnie. Nie można też zapomnieć o pięknych bursztynach, jakie – jeśli nie znajdziemy ich nad brzegiem – można dostać na straganach.

Drugim wartym polecenia miejscem są Mazury. Wspaniałe jeziora to idealne miejsce takie jak Giżycko stworzone są dla zwolenników sportów wodnych, w tym rzecz jasna żeglugi (sprawdź tutaj: ). Nie musisz mieć własnej łodzi, możesz ją bez kłopotu wynająć, by cieszyć się mazurskimi wodami oraz szantami, jakich nie może brakować na pokładzie. Jednak jeśli nie przepadasz za wodą, zdecyduj się na góry.

Jest wiele fanów wspinania, dla których wakacje nie odbędą się bez zdobycia choć jednego szczytu. Nie musisz wyjeżdżać od razu w najwyższe pasma górskie, możesz najpierw wybrać Bieszczady, które także zauroczą cię przepięknymi pejzażami. Na pewno jeszcze będziesz chcieć tu wrócić. Nie zapominaj, iż nie potrzebujesz tygodniowego urlopu, aby odetchnąć od codziennych zmagań – Polska na weekend może być tak samo ciekawa. Nie wybieraj daleko usytuowanych miejsc, aby większości czasu nie zmarnować w podróży. Chyba, że polecisz samolotem, a wtedy wszędzie błyskawicznie dotrzesz. Warto jest zarezerwować nocleg nim wyjedziemy, szczególnie w sezonie wakacyjnym, kiedy trudno jest znaleźć coś atrakcyjnego i nie za drogiego. Polska to wiele przepięknych miejsc, w które warto się udać.