Warto zwrócić uwagę na klasyki

Legendarny zespół motorhead znany jest słuchaczom nie jedynie tym wytrawnym. Zaciekawienie muzyką tego zespołu wzięła się głównie z nowatorskości, jaka przełożyła się na istny komercyjny sukces zespołu. Grupa z sukcesami działa do dzisiaj oraz wciąż rozwija swoisty styl. Album taki jak Overkill zaciekawił wielu muzyków i artystów ogólnie, dlatego zespół ma się czym poszczycić. Światowy sukces i rozpoznawalność w niezwykle szerokich kręgach to najlepsza nagroda dla tych angielskich muzyków.

Led Zeppelin

Źródło: flickr.com

Grupa led zeppelin z Wysp pokazała niejednokrotnie, od początku swej działalności, że tworzy muzykę hard rockową na znakomitym poziomie. Założona została w stolicy Anglii, w Londynie, i od samego początku wzbudzała ciepłe uczucia w sercach fanów z całego świata. Dostosowanie każdego kawałka do ideału sprawiło, że do dzisiaj muzyka ta doceniana jest w szczególności. Uniwersalność muzyki tego zespołu daje się spostrzec na każdym kroku.

Jako angielski zespół z lat 80. motorhead odróżniał się między innymi tym, że dokłada następną cegiełkę do rozwoju muzyki rockowej. Tworzenie muzyki przez ten zespół od 1975 roku to dla muzycznych specjalistów najlepszy prezent z możliwych. Zespołowy basista i wokalista, Ian Lemmy Kilmister, to prawdziwy mistrz w swym gatunku. Nieustanny poszukiwanie nowych form wyrazu, a jednocześnie wierne pozostawanie przy swoim niepowtarzalnym stylu zatrzymało wielu słuchaczy.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/

Pionierzy brytyjskiego, a później światowego hard rocka, led zeppelin (więcej o led zeppelin), pokazali już niejednokrotnie swoje możliwości. Prawdziwa pasja, z którą muzycy podchodzili do przygotowywania każdego koncertu, mało tego, każdego kawałka, dała się odczuć publiczności. Staranność, sięganie po nietuzinkowe połączenia dźwięków oraz dopracowanie i zgranie muzyków z wokalistą…Te elementy w swoistej fuzji to cechy typowe dla członków zespołu. Choć nie tworzą od lat 80., słuchani są do dzisiaj z dużym zaangażowaniem.