Wszystko co chciałabyś przeczytać na temat finansowania społecznościowego.

Wielu z was zastanawia się, czym jest pojęcie takie jak crowdfunding. To nic innego jak właściwa i bardzo pomysłowa forma finansowania rozmaitych projektów przez społeczności, które są z nimi w pewien sposób związane. Naśladowca zagranicznego prototypu, polski kickstarter, czerpie ze sprawdzających się tam technik i umożliwia także w Polsce wyszukanie niezbędnych finansów dla ludzi z pomysłem. Kreatywność jest dziś w najwyższej cenie, lecz z realizacją nośnych projektów nierzadko są kłopoty.

Jakie projekty można finansować?

W skali świata udało się już doprowadzić do skutku wiele pomysłów używających tego charakteru finansowania. Duża część z nich to bardzo drogie projekty, które do powodzenia wymagały nakładów rzędu kilkuset tysięcy, a czasem również miliona dolarów. Jeśli jednak pomysł jest dobry, to nie stanowi to większego problemu. Internauci w szczególności upodobali sobie projekt konsoli do gier, działającej na bezpłatnym oprogramowaniu czy koszulę działającą za pomocą kosmicznej technologii, która pozwala regulować temperaturę ciała. Na te pomysły zebrano jednorazowo najwyższe kwoty pieniędzy. Poparciem największej liczby osób cieszy się jednak muzyka i programy komputerowe. Niezwykle dużo muzyków uzyskało popularność zbierając środki finansowe na pierwsze wydawnictwo płytowe i gwarantując sobie przy tym ogromną sprzedaż na całym świecie, z użyciem portali do finansowanie społecznościowego – strona internetowa tutaj . W Polsce przykładem tego rodzaju artystki może być Julia Marcell, która wyprodukowała w ten sposób swoją pierwszą płytę. W późniejszym czasie została przyjęta pod skrzydła wielkiej wytwórni.

To właśnie dzięki organizacji takiej jak [polski kickstarter możliwe jest szybkie wyszukanie wymaganych kwot na zainicjowanie działalności dla niesamowicie ambitnych oraz pełnych energii osób. Idea crowdfunding opiera się szczególnie na zbieraniu nawet najdrobniejszych wpłat przez różnych, zainteresowanych pomysłem ludzi, dzięki czemu w krótkim czasie można uzbierać ustaloną na dany cel sumę pieniędzy. Dzięki coraz lepszemu dostępowi do internetu możliwości są nieograniczone!

Strony do finansowania społecznego bywają ukierunkowane na daną dziedzinę, na przykład jedynie na filmy, lub też posiadać charakter ogólny. Wpisując w wyszukiwarkę internetową „crowdfunding platform” można otrzymać bardzo wiele rezultatów – np.: .