Wszystko co należy wiedzieć Indiegogo Polska?

Portale społecznościowe wpływają nie tylko na formę spędzania przez nas wolnego czasu, lecz również niejednokrotnie stanowią źródło, z którego gromadzimy informacje. Okazuje się, że ostatnimi czasy wpływają również na rozwój przedsiębiorczości. Funkcjonują portale crowdfundingowe, takie jak Indiegogo Polska. To nowy społecznościowy model finansowania różnorodnych projektów.

koncert

Autor: -ted
Źródło: http://www.flickr.com
Strony tego rodzaju stają się coraz bardziej popularne w sieci i coraz więcej ludzi z nich korzysta. Dla „zwykłych” ludzi okazują się niejednokrotnie doskonałą szansą na urzeczywistnianie swoich projektów, jakie wiążą się z zainwestowaniem określonej kwoty środków. Crowdfunding znaczy w swobodnym tłumaczeniu „finansowanie przez tłum”. Na serwisie polskie indiegogo każdy może się zalogować i poprosić pozostałych internautów o konieczną sumę pieniędzy. Osoby zbierające fundusze w ten sposób najczęściej nie proponują w zamian udziału w akcji, ale odwdzięczają się na wiele innych sposobów. Czasem proponują m.in. rozmaite upominki, w tym najczęściej związane z finansowanym projektem bądź też udział w wydarzeniach itp. Każdy internauta może przelać dowolną sumę środków, by móc wesprzeć chociaż w pewnej części pomysł budzący największe nadzieje.

W Stanach Zjednoczonych tego rodzaju portale cieszą się ogromną popularnością i mnóstwo ludzi z nich korzysta, zarówno tych poszukujących niezbędnych środków, jak także finansujących nowe projekty. W Polsce ten pomysł zaczyna kiełkować i z całą pewnością budzi on coraz większe zaciekawienie, czego świadectwem może być chociażby Indiegogo Polska.

Jak gromadzić fundusze na realizowanie projektu wykorzystując tego rodzaju serwisy? Trzeba zgłosić swój pomysł do portalu np. poprzez kontakt z ludźmi odpowiedzialnymi za publikację. Oczywiście trzeba pamiętać, iż założenia projektu muszą odpowiadać regulaminowi portalu. Zgłaszać można zarówno produkty, jak również usługi czy przedsięwzięcia. Najważniejsze, aby spełniały kryteria wybranej platformy crowdfundingowej np. . Po zgłoszeniu swojego pomysłu, twórca zazwyczaj otrzymuje własną podstronę, gdzie można dokładnie opisać swój projekt i w ten sposób go promować. Następnie już musimy czekać na zainteresowane osoby, które zechcą dołożyć się do naszego projektu.