Wszystko o serwerach

W dzisiejszych czasach właściwie w każdym miejscu wykorzystuje się sprzęt komputerowy. Służy on przyspieszeniu pracy w biurach, zastępując maszyny liczące, ułatwia porozumiewanie się, usprawnia obieg dokumentów. Natomiast do właściwego funkcjonowania komputerów niezbędne są serwery.

serwery

Autor: zorro delavega
Źródło: http://www.flickr.com
Serwerem może być po prostu pojedynczy komputer. By jednak móc w stu procentach wykorzystać możliwości sieci komputerowej, wykorzystuje się zazwyczaj serwery w postaci specjalistycznych maszyn. Miejsce, gdzie przechowuje się wszystkie urządzenia takie jak serwery, nazywa się serwerownią. W miejscu tym pracują Specjaliści, którzy są zaznajomieni zarówno z urządzeniami, jak i z profesjonalnym słownictwem. Nieobce są im więc zwroty w rodzaju „winsvrstd 2008r2 sngl olp nl”.

Serwerownie – opisMaszyny, które umieszczone są wewnątrz serwerowni, do których może należeć switch HP J9280A, umieszczone są najczęściej w specjalnie do tego celu przystosowanych szafach. Także atmosfera tam panująca powinna być odpowiednio dostosowana. Urządzenia bowiem, szczególnie przechowywane na jednej, raczej małej powierzchni, mogłyby się szybko przegrzewać. Idealna temperatura powietrza w serwerowni to 20 stopni. Wilgotność natomiast nie może być większa niż 40%. W niektórych serwerowniach działają specjalne czujniki, które mają za zadanie mierzyć wyżej wspomniane wartości i podawać ich poziom. W serwerowni ogromnie ważne jest źródło zasilania. By wyeliminować zagrożenie przerw w dopływie energii elektrycznej, używa się zwykle więcej niż jedno źródło zasilania. W serwerowni, gdzie wykorzystywane są takie urządzenia jak J9019B, jest bardzo dużo różnego typu i różnej długości kabli . W celu ich uporządkowania również wymyślono różnorodne rozwiązania technologiczne. Oczywiście przydadzą się różnego rodzaju zasilacze (zobacz też tutaj: strona z przykładami), szczególnie awaryjne.

Rodzaje urządzeńUrządzenia do których należy przełącznik J9661A wykorzystywane są do rozdzielania sygnału. Mówiąc wprost, jest to urządzenie o wyglądzie zwykle niewielkiego pudełka, do którego można podpiąć wiele kabli. Liczba gniazdek zależy od modelu urządzenia. A modeli takich oferowanych jest bardzo wiele. Kolejnym z nich może być J9794A. Dla przeciętnego człowieka pomiędzy tymi modelami nie ma żadnych różnic. Dla specjalisty, który ma na co dzień do czynienia z takimi urządzeniami,na pewno różnice są diametralne.