Wynalazki, które rewolucjonizują nasze życie. Czy możemy tak stwierdzić o dronach? Z pewnością tak!

Nowoczesna technika może zaskakiwać nas niemal dzień w dzień, bo co rusz słyszymy o czymś innym, ciekawym, o czymś co wydaje się epokowym wynalazkiem. I takie tak naprawdę jest, lecz po pewnym czasie robi się znacznie bardziej rozpowszechnione. Tak przykładowo było z urządzeniami, które już niemal każdy ma , jak komputery, tablety czy telefony dotykowe. Czy w taki sam sposób będzie z niezwykle nowoczesnymi i intrygującymi wynalazkami, jak drony?

DJI Phantom 3 Profesional

Autor: Compudemano
Źródło: http://www.flickr.com

Czas pokaże, niemniej już teraz znacznie więcej osób może korzystać z tego typu wynalazku. Dobrym przykładem jest DJI Inspire One. Jest wyposażony w kamerę która tworzy nagrania w wysokim standardzie 4K, posiada tez gimbal który stabilizuje obraz. Podstawowa wersja nie jest doskonale niedroga, bo bo wynosi niemal 3000 dolarów. Najbardziej istotną zmianą w odniesieniu do poprzednich modeli dronów tej firmy jest zamontowanie w Inspire jednej kamery, która ma wspierać standard 4K. Sprawdź także dron DJI Phantom 3 Advanced.

GoPro Hero 4 Silver Teardown

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Filmy w takiej rozdzielczości mogą być nagrywane w takiej rozdzielczości z wysoką szybkością dwudziestu czterech lub nawet trzydziestu klatek na sekundę. Jeżeli zaś mówimy o obrazach Full HD i HD to wartości są jeszcze bardziej pokaźne, prędkość taka wynosi nawet do 60 k/s. W kamerze zamontowanoobiektyw o polu widzenia 94 stopni, zaś na jego budowę optyczną złoży się 9 soczewek ułożonych w 9 grupach. Renderowanie obrazu jest także z najwyższej półki, gdyż odpowiada za to matryca CMOS Sony EXMOR. Kolejny ciekawy model to nie dron, ale pierwsza kamera GoPro z bardzo praktycznym, niemal dotykowym ekranem LCD. Gopro hero 4 silver zapewnia doskonałą odporność na czynniki zewnętrzne, wodoodporny nawet na głębokości 40 metrów. Zdjęcia robi doskonałe, gdyż potrafi zapisywać klatki duże na 12MP z szybkością do 30 na sekundę.

Jednocześnie, to także tryb Super view, który świetnie nagrywa wszelkie momenty z życia. Można dobierać szerokość kadru, przykładowo niezwykle szeroki lub średni. Dostępny jest także tryb Auto Low Light, który świetnie funkcjonuje w gorszych warunkach oświetlenia dostosowując liczbę klatek. To tylko niektóre zalety tego typu urządzeń, najistotniejsze jest to, że są one niezawodne i niezwykle innowacyjne i coraz bardziej dostępne dla znacznej grupy ludzi.