Wyobraźnię trzeba rozwijać

Jest dużo sposobów na to, by kształtować wyobraźnię swojego potomka. Możemy mu poczytać, możemy mu zadawać różnorakie problemy i prosić o odpowiedź, ale też mamy szansę mu kupić zabawki, które będą skłaniały do kombinowania i do przyswojenia zachowań, które z pewnością przydadzą mu się także później.

Uczmy dzieci przez zabawę

Pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Jeśli pragniemy, by nauka określeń zwierząt i odgłosów jakie one wydają była świetną zabawą zarówno dla nas, jak i również dla naszego potomstwa, to z pewnością trzeba kupić Fisher Price Little People Wesoła Farma Bdy68 zwierzęta Y8199 (Poczta Duża Alexander). Wtenczas otwierając oraz zamykając wrota do obory będziemy słuchali różne odgłosy zwierząt, a za pomocą figurek będziemy mogli pokazać naszemu dziecku o które zwierzę idzie. W dodatku również możemy tutaj posłuchać paru fajnych piosenek o życiu oraz pracy na farmie.

Figurki mogą dać wiele radości

Dekoracje świąteczne, figurki i ozdoby

Autor: home&you
Źródło: home&you

Czasami nie pragniemy nabywać pociechom figurek, gdyż obawiamy się, że będą one wyłącznie stały i się brudziły. A przecież maluchy przy stosowaniu takich figurek jak na przykład Playmates Wojownicze Żółwie Ninja – Figurka 12 cm Baxter Stockman 90513 mają możliwość stwarzać najróżniejsze sytuacje i później zajmować się ich odtwarzaniem A jeśli do zabawy dołączą też koledzy, lub my sami, to te sytuacje będą jeszcze zabawniejsze. Natomiast gry takie jak Alexander Duża Poczta Ga-236 pomogą nam nie tylko fajnie spędzić czas z dzieckiem, lecz też dowie się ono w jaki sposób adresować list, jak wypełniać przekaz bankowy, albo wpłatę gotówki, przez to w przyszłości prościej będzie mu się ruszać na poczcie.

Każda zabawka właściwie wykorzystana czegoś uczy

Warto powiedzieć, że to w znacznej mierze od nas i od naszego dziecka będzie zależało to, czy konkretna zabawka będzie czegoś uczyła, czy zwyczajnie będzie tylko kurzyła się na półce. Jeżeli będziemy dokładać dużych starań, żeby kształcić wyobraźnię naszego dziecka, to może się okazać, że figurki z odważnymi żółwiami, co dzień będą miały ręce pełne pracy, aby zagwarantować światu pokój.