Wyznaczniki sukcesu marketingowego – zdobyć popularność w internecie i jak zmierzyć powodzenie?

Każda strona www jest tworzona z myślą o sukcesie. Z sukcesem strony www związane są następujące aspekty: wysoki popyt sprzedawanych artykułów, duża częstość klikania na stronie www orazczęste pobieranie newslettera ze strony.Strony internetowe mają swoje marketingowe cele, które są mierzone.

toaleta publiczna

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Sukces marketingowy jest uzależniony od doświadczenia i wiedzy, ale też od kreatywności i pomysłowości.
Wyznacznikiem sukcesu marketingowego w narzędziach oferowanych przez Google jest współczynnik konwersji.
Współczynnik ten Zobaczysz tutaj to średnia ilość konwersji na kliknięcie na reklamę. Konwersję należy rozumieć jako czynności powiązane ze sobą. Dla przykładu, jeśli ktoś kliknie na baner reklamowy na internetowej stronie, a następnie dokona zakupu artykułu, to wówczas właśnie konwersja będzie miała miejsce. Narzędzie jakim jest filtr Google będzie dla nas bardzo użytecznym i przydatnym instrumentem, jeśli nauczymy się jak go dobrze wykorzystywać.
targi pracy

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Wydarzenia, które traktujemy jako konwersję to Kliknij na : robienie zakupów w sklepie internetowym, kliknięcie w podstronę internetowej strony, wejście bądź kliknięcie w elementy umieszczone na stronie, które potraktujemy jako zdarzenie i złożenie zamówienia na newsletter. Wszystko to będzie wpływało na nasz sukces marketingowy.
Poprawa współczynnik konwersji to temat rzeka.

Do czynników mających wpływ na współczynnik konwersji możemy zaliczyć: konkurencyjność i kompletność naszej oferty, łatwość i prostota dokonania kupna naszego produktu, wysoka sprawność techniczna internetowej strony oraz dostosowanie treści internetowej strony do grupy odbiorców docelowych.