Żydowska kultura dla ciekawych

Wiele rozprawia się oczywiście o polskich uczelniach, bo to głównie do nich chodzą nasze dzieci.

Dużo częściej rozprawia się również o szkołach angielskich, w których wszystkie lekcje są wykładane właśnie w tym języku, a chodzi tu przede wszystkim o jego rzetelniejszą naukę, tak by w późniejszych latach dużo bieglej się nim posługiwać, a co się z tym łączy, by także mieć większe szanse na znalezienie ciekawej oraz interesującej pracy.Możemy zapisać dziecko do żydowskiej szkołyJednak tak na pewno całkiem niewiele obywateli orientuje się, że istnieje szkoła Żydowska we Wrocławiu. Otwarta w 1997 roku przez znanego działacza żydowskiego Jerzego Kichlera razem z rabinami oraz fundacją, raduje się w tym momencie wielkim zainteresowaniem.

zdjęcie

Autor: Marian Schmidt
Źródło: Marian Schmidt

Na początku znajdowała się w mieszkaniu, potem wykupiono jeszcze następne piętro, w pewnym czasie uczniów było tak sporo, iż byli oni przeprowadzeni do budynku w którym kiedyś także znajdowała się szkoła żydowska podstawowa. Obecnie szkoła ta własną placówkę posiada w zabytkowej willi będącej własnością dwóch braci architektów, którzy są żydowskiego pochodzenia.

Sama wiedza to nie wszystkoPoza tradycyjną wiedzą, jaką uczniowie głównie uzyskują w szkole, tutaj kładzie się również ogromny nacisk na wrażliwość oraz talent. Są one rozwijane, do każdego żaka pochyla się indywidualnie oraz kiedy tylko ma on jakieś kłopoty z przerabianym produktem czy z dalszym rozwijaniem swoich talentów, to zawsze może liczyć na pomoc ze strony oddanych pedagogów. Obowiązkowo warto pamiętać, że szkoła przekazuje wartości w zgodzie ze własną nazwą, która w języku żydowskim znaczy „pokój wam” – więcej szczegółów na

Należy bliżej poznać jej program
Jeśli stwierdzimy, że to odpowiednie miejsce dla naszego dziecka, kiedy kultura żydowska jest nam bardzo bliska oraz chcemy, aby nasze dziecko nie tylko zdobywało wiedzę, ale też by wraz z innymi kolegami i gronem pedagogicznym obchodziło żydowskie święta, to z pewnością zapisanie do tej szkoły będzie najwspanialszą decyzją, jaką będziemy mieli okazję powziąć w związku z jego nauczaniem. Szczególnie, iż poza jego umysłem, właściwie rozwijany oraz rozbudowywany będzie także jego duch, jak i wartości, które będzie szanował.